Лафоркад і Б’янко

Гра в карти з’явилася досить давно і отримала дуже широке поширення у світі. Але разом з грою з’явилися в свій час і карткові шулери, яких можна зустріти сьогодні недалеко від будь-якого грального столу. А то і за самим цим столом.

Б’янко

Якось іспанський грек на ім’я Б’янко закупив величезну кількість колод гральних карт. Всі їх він позначив видимими тільки для нього відмінними знаками і переправив до Гавани, яка була знаменитою столицею карткових ігор на гроші. Там мічені колоди Б’янко надійшли у вільний продаж. Відмінна якість колод і низька ціна посприяли швидкому їх продажу. І скоро там всі грали тільки міченими картами Б’янко.

Через якийсь час і сам аферист пішов за своїми колодами в кращі ігрові будинки Гавани. Б’янко безперервно щастило, і він вигравав величезні суми. Але шахрай був досить обачним і обережним. У кожному місці, де він черговий раз вигравав, Б’янко неодмінно оплакував свої нібито величезні програші в інших ігрових будинках. Так що його «везіння» ні в кого не викликало підозр. Його скоріше навіть вважали жертвою, ніж везунчиком.

Лафоркад

Тим часом до Гавани прибув інший спритний картковий шулер на ім’я Лафоркад,, який за походженням був французьким греком. Якось, вкравши декілька колод карт з місцевого казино, шахрай вирішив позначити їх, щоб обдурити потім якихось наївних гравців. Але яке ж було його здивування, коли, взявшись за справу, він побачив, що хтось вже зробив це до нього, і карти вже були міченими.

Незабаром Лафоркад відправився в ігрові будинки і виявив, що на всіх колодах нанесені ті ж мітки, які він знайшов на перших вкрадених їм колодах. Лафоркад зрозумів зміст афери і почав уважно спостерігати за кожним гравцем, особливо придивляючись до найщасливіших. Б’янко був у цей момент на піку везіння. Лафоркад недовго постеживши за ним, здогадався, що це саме той, хто йому потрібен. Він почекав, коли іспанець, закінчивши чергову партію, залишився на самоті і запропонував зіграти партію в Екарт.

Б’янко прийняв виклик. Завдяки міченим картками іспанець з першого ж заходу, отримав короля і всі взятки, а з другої добрав необхідне для виграшу всієї партії. Забираючи десять луїдор, переможець продемонстрував свої карти супротивнику і запитав, чи не бажає той взяти реванш. Але Лафоркад розповів усе, що знав про аферу Б’янко. Потім запропонував колезі-шулеру вибір: або той ділиться з ним половиною всіх шулерських доходів, або буде негайно викритий. Іспанцеві не залишалося нічого іншого, як узяти француза в частку.

Два шахрая

Протягом півроку незчисленна кількість гаванських гравців програвали в карти все до останньої нитки. Два афериста ділили між собою гігантські прибутки. Але, врешті-решт, настав момент, коли Б’янко став помічати, що його успіх в грі стало предметом інтересу серед постійних гравців. До того ж колоди, привезені з Іспанії, починали зустрічатися все рідше, тому що їх поступово заміняли на нові. Але найбільше Б’янко турбувала безмірне марнотратство компаньйона. Лафоркад, чиє існування проходило в постійних веселощах і марнотратстві, безжально шантажував Б’янко.

Афера розкрита

Іспанець зрозумів, що настав час залишити прибуткове місце. В один прекрасний день він, нічого не сказавши компаньйону, таємно покинув Кубу. Тепер Лафоркад змушений був або відмовитися від вже звичного для нього марнотратного способу життя, або продовжити справу свого колишнього компаньйона. В ігрових клубах ще циркулювала деяка кількість мічених колод, і Лафоркад вирішив негайно взятися за справу.

Але, незважаючи на свою спритність, шахрай зовсім не застосовував заходів безпеки, чим невдовзі залучив на себе підозри, і афера була розкрита. Лафоркада заарештували і здали до суду. Але адвокат, якого найняв шахрай, побудував захист так, що у вердикті суду було написано наступне: «Зважаючи на те, що підроблені карти були привезені до Гавани Б’янко, суд оголошує Лафоркада невинним, і знімає з нього пред’явлене обвинувачення».

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :