Марія Бергер

«Чорна вдова» – це смертельно отруйний павук, самки якого пожирають самців відразу після злягання. Саме під цим прізвищем фігурувала у файлах Інтерполу і ФБР сама нещадна вбивця і авантюристка другої половини минулого століття.

Марія Бергер, вона ж Луїза Монро, вона ж Ірма Кох, вона ж Марія фон Штефенберг, вона ж Ельза Грюн, вона ж Клаудіа Рамірес, відома також на прізвисько «Чорна вдова», розшукувався Інтерполом, ЦРУ, ФБР, Сюрте, Інтеллежен сервіс і т. д. За своє життя вона змінила величезна кількість імен і громадянств. Але найдовше – перші 18 років – вона була радянською громадянкою Марією Бергер.

Марія народилася у 1956 році в місті Москві і була єдиною дитиною в сім’ї. Її батько, Олександр Бергер, був доктором наук і завідував відділом в академічному НДІ, що в радянські часи означало повне матеріальне благополуччя родини. Мати викладала у вузі. Марія була дуже красива: брюнетка з величезними сірими очима, аристократичним профілем і чудової фігурою. До того ж дівчинка була ще й талановита. Вона закінчила музичну школу при Державній консерваторії, вивчила англійську, французьку та німецьку мови.

Коли Маші виповнилося 14 років, її батьки загинули в аварії. Сироту взяла до себе мамина сестра Клара – 28-річна віолончелістка. Клара вела богемний спосіб життя, відрізнялася нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Майже відразу тітка і племінниця стали спати в одному ліжку. До п’ятнадцяти років Марія значно випередила своїх ровесників у пізнанні життя. Вона вела цілком богемний спосіб життя, була завсідником модних артистичних тусовок, вільно курила, любила випити чарку. До того ж уже в юному віці вона пристрастилася до кокаїну.

Перше вбивство

Коли Марійка їхала в Ізраїль, то на прощання вирішила зазирнути до художника Тофіка Байрамова, який писав її портрет. Старіючий ловелас підсипав дівчині в каві снодійне і зґвалтував. Прокинувшись, Маша знайшла у ванній небезпечну бритву і зарізала чоловіка. Після цього вона спокійно зібрала речі і поїхала в аеропорт.

Проте в Ізраїлі її чекає неприємний сюрприз – строкова служба в армії на небезпечній ділянці Сирійської кордону. Якимось чином Марія дістає підроблені документи на ім’я француженки Луїзи Моро і відлітає до Парижа. Але й там її чекали суцільні неприємності: задихаючись від огиди, працювала на панелі, служила посудомийкою і прибиральницею. Нарешті дівчині посміхнулася удача, і її запросили грати на піаніно в кафе. Там Марія зустріла другу свою любов – низько планову актрису Ганну Гро. Тут же вона зійшлася і з членами лівацьких терористичних угруповань.

«Кар’єра»

Почалася кар’єра Чорної вдови з невдалого пограбування паризького банку. З усіх терористів і заручників

під час штурму врятувалася вона одна. Розігравши перед банківським клерком слізну сцену і користуючись своєю красою, дівчина розжалобили простака. Він показав їй секретний вихід, в «подяку» Марія пристрелила клерка і зникла.

Далі Марія кочує по Європі – Мюнхен, Мілан, Амстердам, Стокгольм. Разом з назвами країн змінюються і імена Бергер: Марія фон Штефенберг, Джессі Сіммонс, Лючія Малерба, Ельза Грюн, Ельвіра Рохас і ще з десяток інших. Так само легко вона міняла колір волосся і зачіску, обриси губ і вилиць, манери і акцент, залишаючись, проте, незмінно спокусливою. У 80-ті роки Чорна вдова орудувала в Нікарагуа, керуючи терористичної групою, на рахунку якого був десяток вбивств діячів самосовської адміністрації.

Коли співробітник ФБР Мелвіл Сторм вийшов на Чорну вдову, вона вже була довіреною особою Ескобара (голова колумбійського концерну, основного постачальника кокаїну в усьому світі). Начебто Сторму вдалося її переконати, що в її інтересах працювати на американські органи, інакше вона просто безслідно зникне. Але американці не врахували фатального чарівності Чорної вдови – 40-річний агент Сторм закохався в Марію, як і багато хто до нього.

Чорна вдова стала подвійним агентом, здаючи одних іншим.

За 5 років терористичної діяльності Марія придбала великий авторитет. За даними Інтерполу, в цей період вона взяла участь у 16 терактах і експропріаціях. За упіймання Марії Бергер була призначена нагорода в 100 тисяч доларів. У результаті Чорну вдову та її коханця з ФБР відпустили нібито з миром, але по дорозі у їх «Опеля» відмовили гальма, і він упав у прірву.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :