Марія Петі

У 1705 році ця жінка, переодягнувшись в чоловічий одяг, вирушила до Персії з надзвичайним послом Франції Фабром. Після смерті посла вона проголосила себе главою французького посольства і продовжила подорож. У підсумку, Петі все-таки змогла добитися укладення з шахом торгового договору – мети, яку і переслідувала французька дипломатична місія.

Господиня кубла розпусти

До історії з посольством на вулиці Мазаріні в Парижі у 1702 році процвітав гральний притон. Керувала ним чарівна і надзвичайно красива молода господиня, мадемуазель Марія Петі. Одного разу в цей гральний будинок зайшов чоловік років п’ятдесяти. Його звали Жан-Батист Фабр, він був великим торговцем з Марселя. Фабр підкорив молоду господарку притону розповідями про те, що його сімейство тримає в своїх руках торгівлю з Туреччиною. Фабр описав свій будинок, що розкішшю не поступався палацам паризької знаті, а також повідомив Марії, що його мають намір відправити в якості посла до персидського шаха.

Молода жінка, зачарована цими розповідями, впросила взяти її в подорож. Ідея взяти в довгу подорож коханку сподобалася Фабру, і він погодився. Однак, він дав Марії зрозуміти, що при собі їй треба мати чимало грошей, інакше при дворі це може призвести неприємне враження. І це поставить під загрозу їх від’їзд у Персію. Жінка, не довго думаючи, віддала Фабру всі свої заощадження, в тому числі й ті гроші, які отримала з продажу грального будинку.

Від’їзд

У січні 1703-го Фабр отримав офіційний припис відправитися до Персії. А 2 березня 1705 року корабель «Тулуза» вирушив до берегів Персії з паном Фабром та його почтом на борту.

8 квітня посол і колишня власниця грального дому прибули до Олександрії, а звідти в Алеппо. Але той факт, що посланник Людовіка XIV подорожував у компанії своєї коханки, навряд чи міг бути схвалений місцевими жителями. Тоді Фабр став представляти Марію в якості дружини головного мажордома місії, пана дю Амелі.

У жовтні 1705 року Фабр і Петі залишили Алеппо, дісталися до моря і відплили в Константинополь. Там Фабр дізнався, що хан Абдельмассін ненавидить французів. Тоді мадемуазель Петі, надівши найкрасивіше плаття, відправилася в палац Абдельмассіна і спокусила його. Завдяки цьому всі труднощі негайно розв’язалися. Вже через тиждень Фабр отримав з Ісфагану повідомлення, що вірчі грамоти прийняті і посольству буде наданий привітний прийом.

Новий посол

Але через якийсь час Фабр захворів, а 16 серпня він помер. І тоді в голову прийшла Марії смілива думка. Обшукавши труп коханця, вона знайшла ключі від скринь і шкатулок, розшукала секретні папери, дані королем, щоі підтверджувалиють особу посла на пред’явителя. Все це дозволило їй проголосити себе головою посольства Франції.

Голова ж християн Персії монсеньйор Піду де Сен-Олон написав листа ханові міста Тебріза, влада якого контролювала дорогу на Ісфаган, в якому застеріг його від усяких зносин з мадемуазель Петі. Також у листі йшлося про те, що іменувати себе послом Франції може тільки юний Жозеф Фабр, племінник покійного. Петі зрозуміла, що їй загрожує небезпека, і виїхала в Ісфаган, де вона отримала недоторканність, так як її відразу визнали посланницею французького короля. На час перебування посланниці був відведений чудовий палац, і її всюди супроводжувала почесна варта.

Тим часом мадемуазель Петі, згадавши настанови Фабра, вирішила укласти з шахом торговий договір. Ця дивовижна жінка провела тривалі переговори, обговорюючи кожну статтю угоди зі спритністю і хитрістю професійного дипломата. У результаті проект був прийнятий монархом. В кінці червня, вона зустрілася на прощання з усіма своїми численними коханцями і вирушила назад до Франції. Однак там вона була арештована.

Подальша доля авантюристки Марії Петі нікому не відома.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :