Марина Цвігун

Восени 1993 року ця жінка оголосила себе Марією Деві Христос і закликала всіх об’єднатися в «Біле Братство» перед наближенням кінцем світу. Ім’я цієї жінки було Марина Цвігун (вона ж Марина Мамонова-Цвігун-Кривоногова-Ковальчук). Апокаліпсис очікувався 10 листопада 1993 року. І в цей день на Софійській площі Києва мало відбутися розп’яття Марини з подальшим її воскресінням.

«Біле братство»

Секта «Біле братство» з’явилася в 90-х роках і досить швидко придбала скандальну популярність. Знаменита ця організація була і під іншими назвами: «Міжнародний інститут душі», «Велике Біле Братство» і братерство юсмаліан. Створена організація була в 1990 році зусиллями кандидата технічних наук Юрія Кривоногова. За десять років до цього він почав проводити розробки психотропних методів впливу на людей на спецзамовлення центру психотроніки КДБ. За деякими даними, Кривоногов добре володів біоенергетикою і гіпнозом, здатний досить швидко нейтралізувати і підпорядкувати волю людини. У 1990 року він познайомився з майбутньою Марією Деві Христос – Мариною Цвігун.

Народилася Цвігун в Донецьку в 1960 році. Активно займалася комсомольською роботою, працювала журналісткою. Але 11 квітня 1990 року її життя перекинулася з ніг на голову. Під час операції Марина пережила стан клінічної смерті і після того, як прийшла до тями стала стверджувати, що вона Месія. Незабаром вона познайомилася з Юрієм Кривоноговим. Це відбулося на одній з його лекцій за модною у той час екстрасенсорики. Після цього знайомства Цвігун залишила свою сім’ю і пов’язала життя з Юрієм. А в 1991 році вони спільними зусиллями зареєстрували «Інститут душі». З цього часу у Марини з’явилося безліч нових імен. Вона називала себе і Євою, і Матір’ю Світу, і самою Божою Матір’ю, а одночасно з цим і Сином Божим – Ісусом Христом. І чоловіком її виявився не просто Юрій Ковальчук, а «Господь Іоанн Петро».

Подружжя розробили вчення, згідно з яким небесний Бог поєднує чоловіче і жіноче начало (відповідно Ісус Христос і Святий Дух). А може в єдиній особі зійти на землю в тому чи іншому вигляді. Адептів секти переконували в тому, що час існування людства добігає кінця і саме зараз необхідно всіма силами чинити опір Антихристу. Це опір вдасться тільки в тому випадку, якщо людина не стане отримувати освіту, працювати, брати участь у суспільному житті, тримати вдома електроапаратуру, вступати в шлюб і заводити дітей, щоб не віддавати їх потім Антихристу.

За допомогою методів активного психічного впливу організатори домагалися від своїх адептів шаленого фанатизму. Інститут став стрімко розростатися, досить скоро він покинув межі України, де був створений, і поширився по території Росії і Білорусі. Структура «Білого братства» була суворо засекречена і побудована за образом таємних масонських товариств. Нижчі адепти нічого не знають про вищі. У кожного є своє прізвисько – це ім’я, отримане при посвяченні. Майже третину всіх адептів складали молоді люди у віці до 30 років.

Одним з головних постулатів «Білого братства» стала теза про прийдешнє кінці світу, який нібито зумів обчислити Юрій Кривоногов. Влітку 1993 року групи адептів «Білого братства» почали вриватися у православні храми. Там вони влаштовували бешкети і зривали богослужіння. Адепти секти, за їх власними словами, хотіли бути вбитими православними. Відповідно до теорії братства, такі дії повинні були допомогти їм потрапити на небеса в якості «святих». З цією метою і провокувався конфлікт. Але крові адептам домогтися тоді так і не вдалося.

Два тижні поспіль українські міліціонери відловлювали молодих людей у білих простирадлах. Тоді було затримано більше 600 чоловік, а понад 100 людей оголосили сухе голодування на знак протесту проти насильства. І хоча масове самогубство було попереджено, факти свідчать про те, що «білі брати» були однозначно настроєні на смерть. Затримані відмовлялися називати свої імена і стверджували, що готувалися до швидкої смерті за віру.

Але скоро всі ці та багато інших «віруючих» опритомніли від кошмару. Прозріння настало, коли в призначений день не відбувся Страшний суд, а над самою Марією Деві Христос почався суд, який тривав близько дев’яти місяців. У лютому 1996 року Київський міський суд засудив Марину Цвігун до 4 років позбавлення волі, а Юрія Кривоногова – до 7 років.

Після звільнення

Колишня глава секти «Біле Братство» за час відбування тюремного терміну не залишила своїх ідей. Повернувшись в серпні 1997 року в Донецьк, Марина вийшла заміж. Зараз разом зі своїм новим обранцем – «апостолом Петром II», також звільненим з-під варти за амністією, вона збирає нових адептів. Марина навіть спробувала офіційно зареєструвати свою секту як громадську організацію. Правда, від колишнього імені – Марія Деві Христос – Цвігун відмовилася. Тепер вона називає себе Матір’ю світу Ель Морією. Всю колишню історію «Білого Братства» Ель Морія оголосила помилковою, а колишній чоловік Кривоногов виявився, за її словами, Антихристом.

Кривоногов ж після звільнення з колонії намагався влаштуватися викладачем у вуз. В даний час він працює в одному з універмагів Києва.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :