Олександр Зубков

У 27 років цей росіянин-аферист одружився на принцесі прусській, якій на той момент минув вже 61 рік. Ця подія викликала міжнародний скандал. У 1890 році молодий принц Адольф Вільгельм Віктору цу Шаумбург-Ліппе одружився. Його обраницею стала 24-річна Фредеріка Амалія Вільгельміна Вікторія. Крім краси у Вікторії була ще одна безперечна принада – вона належала до одного з найбагатших родів. Ця прусська принцеса була сестрою останнього німецького кайзера Вільгельма II та онукою знаменитої англійської королеви Вікторії.

Сімейне щастя царюючого подружжя тривало майже чверть століття, поки в 1916 році не помер принц. Адольф Вільгельм Віктору цу Шаумбург-Ліппе залишив все в спадок улюбленої дружині. Але вона незабаром з якоїсь причини продала резиденцію братові свого чоловіка, обумовивши за собою право довічного проживання в ній. Але закінчити свої дні там Вікторії не вдалося. Причиною цього стала її закоханість у молодого афериста Олександра Зубкова.

Про походження і минуле об’єкта кохання принцеси відомо дуже мало. За однією з версії, він родом із російського міста Іваново. Після революції Олександр опинився в Німеччині. Там він з великим трудом здобував собі кошти на прожиток, працюючи то мийником посуду в ресторані, то матросом, то танцівником. Але Олександр був молодий, гарний собою і заповзятливий. У Бонні жив родич Зубкова, якого Олександр і вирішив одного разу відвідати.

Доля розпорядилася так, що цей родич виявився близьким другом королівської сім’ї і часто бував у гостях у принцеси. Він дістав Олександру запрошення на чай до коронованої особи. 27-річний виходець з Росії справив незабутнє враження на принцесу, якій минув вже 61 рік. Вікторія буквально втратила голову від пристрасної любові до красеня. Через лише пару тижнів після знайомства, було оголошено про майбутнє весілля удови принцеси Вікторії Шаумбург-Ліппе з паном Зубковим.

Вибухнув величезний скандал, про який говорила вся Європа. Глава династії Гогенцоллерів екс-кайзер Вільгельм II категорично відмовився дати згоду на шлюб своєї сестри, але зупинити закохану принцесу було вже неможливо. Вінчання провів російський священик згідно православного ритуалом. Відтепер Олександр Зубков на положенні законного чоловіка оселився в палаці Шаумбург.

Вже після декількох тижнів подружнього життя принцеса зрозуміла, що зробила велику помилку. Але міняти що-небудь було вже пізно, і чоловік зажив на широку ногу. Вдома чоловік майже не з’являвся, загрузнувши у нескінченній гульні. У підсумку, всього за кілька місяців шлюбу Олександр Зубков примудрився розтринькати 12 мільйонів золотих марок, та ще наробив боргів на 660 тисяч марок. Розплачуватися принцесі було нічим, і в 1929 році її особисте майно (меблі, картини, антикваріат, сервізи, вироби з срібла) було продано з молотка.

Розорена Вікторія була змушена покинути палац, в якому прожила 38 років, і оселитися в скромному будиночку в Мелемі, південному передмісті Бонна. Через якийсь час вона померла у звичайній місцевій лікарні для бідних. Зубкова ж німецька влада ще раніше змусили залишити країну. Всю решту життя аферист заробляв тим, що займав публіку в шинках розповідями про «страхітливе життя» з старіючою принцесою.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :