Сергій Броніславович Драч (Айсберг)

Сергій Броніславович Драч (відомий також під псевдонімом Айсберг і під прізвищем дружини Штенер) – знаменитий на всю Росію концертний аферист і шахрай. Саме він є засновником ТОО під гучною назвою Міжнародний незалежний продюсерський центр циркового та естрадного мистецтва «Арлекіно».

Народився Сергій у місті Теміртау в родині місцевого юриста. Шкільним приятелем Драча був хлопчик, на ім’я Юра Савченко, відомий пізніше у справі про липові гастролі Лінди і Лоліти.

Після школи сімнадцятирічний Сергій захопився театром і поїхав вчитися чи то в іркутське театральне училище, чи то у ВДІК, чи то в ГІТІС. У нього нібито є диплом про закінчення якогось із цих навчальних закладів, але у всіх кримінальних справах (а їх було чотири) вказувалося, що Драч має середню освіту. Але якщо отримати акторську освіту Сергію Броніславовичу і не вдалося, то завести зв’язку в артистичних колах він зумів, і до того ж влаштувався в знаменитий театр Ленком. Через пару років Драч зайняв почесну посаду заступника директора по закордонних гастролях, на якій і пропрацював два з гаком роки.

Досить докладно поширювався Драч про своє особисте життя. Він стверджував, що в 1983 році одружився на Ірині Муравйовій. А після того, як цей шлюб розпався в 1988 році, він став чоловіком Алли Агеєвої (справжнє ім’я Маші Распутіної). А з Пугачовою у нього, як виявилося, був просто шалений роман. Пісня «Айсберг з туману випливає» була присвячена саме йому…

Але, як з’ясувалося пізніше, ні актриса Ірина Муравйова, ні Маша Распутіна про людину на ім’я Сергій Драч нічого навіть і не чули. Навесні 1992-го в Самарі Сергій Броніславович, подавшись у продюсери, створив корпорацію «Бенефіс», яка займалася організацією гастролей столичних артистів у провінції. Спонсори щедро допомагали йому в цьому починанні, і Драч просто купався в грошах.

У тому ж році Драч перебрався в Нижній Новгород, але й там затримався не надовго. Незабаром він уже відкрив «Незалежний продюсерський центр театру, музики і кінематографії» в Москві. Він продовжував займатися організацією гастролей різних зірок. Але через якийсь час Сергія заарештували за звинуваченням у приховуванні доходів і ухиленні від сплати податків. Сам же обвинувачений стверджував, що його просто підставили.

Найгучнішим скандалом у біографії Драча-Айсберга стала проведення їм кінофестивалю «Сузір’я». Організаційними питаннями займався Євген Жариков, якому продюсер видав 50 мільйонів (курс долара на той момент складав 1400 рублів), але не готівкою, а у вигляді банківських платіжних доручень. Пізніше з’ясувалося, що доручення були фальшивими.

Оперативникам вдалося взяти Айсберга під варту, але потім вони його просто випустили! .. Потім прослідувала низка скандалів у зв’язку з не проведеними гастролями в Твері, Тамбові та Пензі. У 1995-му році в Твері його засудили до 8 років позбавлення волі, за продаж квитків на липові концерти Пугачової, Газманова та Распутіної. Але обласний суд знизив покарання до мінімуму. За всі афери з колишніми гастролями, Драчу загрожував термін від 8 до 15 років позбавлення волі, але в результаті в 89-му році він відсидів 1 рік і 15 днів, у 94-му – півроку, в 96-м – 15 днів.

Останній тюремний термін Сергій отримав за те, що в Пензі оголосив про організацію гастролей російських зірок, в тому числі Пугачової і Муравйової. Схема шоу-піраміди, яку кілька місяців успішно зводив Сергій Броніславович, збираючи гроші з довірливих провінціалів, була нескладною. В організацію липових гастролей він не вкладав ні копійки, а фірма була зареєстрована на підставну людину.

По місцевому телеканалу пройшла велика рекламна кампанія, головним акцентом якої став відеоролик з Іриною Муравйовою, де актриса обіцяла пензенцям «добре попрацювати» у їхньому рідному місті. Пізніше було встановлено, що цей запис – звичайна підробка. Потім Драч зник з 400 000 рублів, отриманими за продані квитки. Але незабаром його заарештували і віддали під суд, який засудив Сергія до 6 років і 8 місяців в’язниці з відбуванням терміну в самарській колонії.

У в’язниці імпресаріо познайомився з 43-річною самаркою Маргаритою Штенер і 31 березня 2003 одружився на ній. Також, незважаючи на своє тюремне ув’язнення, Драч-Штенер вів активну громадську роботу. Він створив театр «Особлива думка» і силами ув’язнених розігрував спектаклі. За таку зразкову поведінку ув’язненого, звичайно ж, випустили достроково.

Через кілька місяців після звільнення Сергій Броніславович прибув до Караганди, і незабаром органи юстиції зареєстрували ТОО «Міжнародний незалежний продюсерський центр циркового та естрадного мистецтва», президентом якого Сергій Штенер себе називає і сьогодні. При цьому його ім’я не значиться в жодному документі, а в графі «засновник» зазначено ім’я якогось Рустема Нурмагомбетова, карагандинського інваліда.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :