Станіслав Скок

За дванадцять років шахрайської діяльності Станіслав Cкок став легендою вітчизняного кримінального світу. Ця людина викрала літак, продавала чужі квартири та виманювала гроші у довірливих підприємців.

Невдалий терорист

Свою кримінальну кар’єру уродженець Керчі Станіслав Скок розпочав у 1989-му році. Тоді він вирішив обікрасти підприємство в Пскові, на якому працював економістом. Розтрату незабаром все-таки виявили, і керівництво підприємства подало заяву в міліцію. Аферист намагався сховатися від слідства, але в аеропорту Воронежа, звідки він збирався вилетіти до Астрахані, Скока впізнав старий знайомий. Шахрай зрозумів, що знайомий у будь-який момент може його видати.

В голові у Стаса дозрів зухвалий план. Як тільки ТУ-134 набрав потрібну висоту, Скок заявив, що у нього бомба, і зажадав, щоб пілоти летіли в Туреччину. Але план не вдався, і досить скоро Стас опинився в слідчому ізоляторі. Його спроби симулювати божевілля виявилися невдалими. Суд відправив його відбувати термін у виправно-трудовій колонії, що під Курськом. Через рік, знайшовши момент, він сховався в товарному залізничному вагоні під купами металу і таким чином утік з колонії.

Станіслав познайомився через якийсь час з дівчиною, яка покликала його з собою в Самару. На берегах Волги життя у Скока була безхмарним, до тих пір поки співмешканка не знайшла один з численних паспортів Стаса. Штампи, що стояли в документі, говорили про те, що у цієї людини були дружина і дитина. Знайомий дівчини, який працював у карному розшуку, взявся перевірити, що це за шлюбний аферист з’явився в Самарі. Коли було встановлено справжнє ім’я Скока, виявилося, що цю людину за втечу з курської колонії і шахрайство в сочинських ощадкасах шукає міліція всього Радянського Союзу. Стас відразу ж був затриманий. А незабаром суд засудив його до 9 років позбавлення волі.

У колонії Скок відрізнявся зразковою поведінкою і дослужився до посади завідувача місцевим клубом. Стас за всі ці заслуги був достроково звільнений. Потім він недовго відпочив у Самарі, а через якийсь час з’явився в Ульяновську. Там він влаштувався в фірму, яка торгує стільниковими телефонами, увійшов у довіру до співробітників, а в результаті з каси фірми зникла велика сума грошей. Після цього Скок знову втік. У Санкт-Петербурзі він купив нові паспорти, а в червні 2000 року приїхав до Новгорода.

«Помічник»

У Новгороді під іменем Олександра Олександровича Можаєва Скок оселився в досить дорогому готелі і став придивлятися до жителів тихого міста. Обіди та вечері в найдорожчих ресторанах, він активно заводив знайомства з місцевими багатіями. Стас робив усе, щоб створити імідж солідного і шанованої людини. У нього були дорогі, престижної фірми, годинник, ноутбук, хороший костюм, не скупився він і на чайові офіціантам.

До вересня серед друзів Олександра Олександровича з’явився представник однієї фірми, що опинилася на межі банкрутства. Пан Можаєв знайшов для багатостраждальної компанії вихід з неприємної ситуації. Він запропонував викупити всі борги фірми, а натомість просив визнати його акціонером і видати акції на всю внесену ним в рахунок погашення боргу суму.

Новому другу ідея сподобалася, і він організував Олександру Олександровичу зустріч з генеральним директором. Пан Можаєв пообіцяв у найближчу пару днів перерахувати на рахунок фірми всі гроші, але при цьому попросив видати йому на технічні витрати в якості гарантій під обіцяні акції 20 тисяч доларів. Увечері директор передав пану Можаєву гроші, а о 4 годині ранку Олександр Олександрович викликав до себе додому таксі і поїхав до Санкт-Петербурга.

Проект з сурогатним материнством

У північній столиці Скок примудрився обдурити американських підприємців, запропонувавши їм провернути в Росії проект з сурогатним материнством. З американцями було укладено договір, за яким Скок був зобов’язаний знайти російських жінок, які погодилися б народжувати для американців дітей. Через якийсь час аферист отримав з США на розвиток підприємства велику суму в доларах, яка незабаром і вона зникла разом зі Стасом.

Продавець чужих квартир

Стас також був не проти провернути афери з нерухомістю. До лютого 2004 року детективам  з новгородського ВБЕЗ стало відомо, що, крім них, Ульянівською міліцією, Скока оголосили у федеральний розшук колеги із Пскова, куди восени 2003 року перекочував аферист.

У Пскові Стас зняв розкішну квартиру, що належала колись колишньому головному архітекторові міста. У своєму липовому паспорті шахрай намалював штамп про реєстрацію в орендованій ним псковській квартирі і почав пошук бажаючих її купити. Покупці на такі апартаменти знайшлися миттєво, вони погодилися з усіма умовами Стаса. Вони навіть дали Скоку 2 тисячі доларів завдатком, щоб той не продав квартиру кому-небудь іншому. Відразу ж після отримання завдатку шахрай залишив Псков, прихопивши з собою гроші і нову 20-річну подружку.

Тепер він вже був Віктором Пиловим, жителем Пскова. У Брянську разом зі своєю новою подругою Скок працював відразу за двома напрямками. Ними була організована «операція» з «Брянським Арсеналом». Контракт з «Арсеналом» Скок уклав, а от грошей отримати не встиг. До того ж Скок планував афери з нерухомістю, але і їх йому здійснити не вдалося, оскільки був заарештований.

«Як ви мене знайшли? – запитував заарештований, коли оперативники везли його до Новгорода. – Я ж все продумав, все прорахував, ще трохи, і брянський завод “Арсенал” на велику суму кинув би. Але я знаю закони. За всі мої справи наш суд дасть не більше п’яти років, а за зразкову поведінку на зоні я вийду через три. А вийду на волю, з голоду не помру, поки голова на плечах є».

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :