Володимир Левін

У різний час народжується чимало талановитих людей, але такі, як Володимир Левін, з’являються на світ украй рідко. Ця людина – стала живою легендою хакерства, а заодно була названа і одним з десяти найбільш небезпечних злочинців останнього десятиліття XX століття.

Виглядав самий винахідливий хакер на нашій планеті досить непримітної: невисокого зросту, з простакуватим обличчям, з розумними, але короткозорими очима, не надто кремезний. Важко уявити, що ця людина могла дійсно, згідно з інформацією американської преси, бути одним із самих небезпечних злочинців.

Народився Володимир Левін у 1967 році. Здобувши освіту мікробіолога, він свого часу ледь не став лікарем. Комп’ютери були для нього просто хобі, і спеціальної освіти для оволодіння комп’ютерною грамотою Володимир Левін ніколи не отримував. Але в один прекрасний день в нью-йоркському центрі електронних переказів грошових фондів Сіті-банку були помічені незрозумілі переміщення великих грошових сум. Гроші з рахунків дочірніх підприємств банку по електронних мереж буквально перепливали на підставні рахунки в банках Ізраїлю, Фінляндії, Росії та інших країн. Протягом кількох днів, таким чином, було переведено близько 12 мільйонів доларів, частина яких до цих пір не знайдена.

Керівники банку наказали заморозити всі рахунки, так що злочинцеві вдалося зняти тільки 400 тисяч доларів, хоча сума могла опинитися в десять разів більшою. Обчислити хакера вдалося за стандартною оперативно-розшуковою системою. ФБР звернулося до поліцейських управлінь тих країн, куди відправлялися викрадені гроші. У всіх зазначених банках поліцейські влаштували засідки. Так, в Сан-Франциско була арештована при спробі зняти велику суму з фальшивого рахунку в банку одна із спільниць Левіна Катерина Королькова, мешканка Санкт-Петербурга.

А 3 жовтня пітерський РУБОЗ за допомогою звичайного телефону з визначником номера було перехоплено звернення по електронній мережі в Сіті-банк. Про те, що його розкрили, Левін не здогадувався, і спокійно прилетів навесні 1995 року до Лондона, де збирався забрати свою частку. Але як тільки він спустився з трапа літака, його відразу ж схопили агенти Скотланд-Ярду. Цікаво те, що Володимир Леонідович Левін на території Штатів не скоював ніяких злочинів. У тюрму його доставили з Лондона, але й на території Англії, де він був поміщений під варту, Володимир також не вчинив нічого поганого. Всі операції зі зняття грошей з банківських рахунків у різних країнах світу він здійснював за допомогою комп’ютера у власній квартирі, що в Санкт-Петербурзі.

Теоретично, за американськими законами Левіну загрожувало максимально 65 років в’язниці. В Англії ж за банківське шахрайство присуджують зазвичай набагато менший термін. Але навіть найкращі адвокати не змогли допомогти Володимиру залишитися в Англії. В американську в’язницю Левін був доставлений закутим в ланцюги, як особливо небезпечний злочинець. З обвинувальним висновком Левін не погоджувався, стверджуючи, що ні копійки за переказ грошей він не отримав, а вся ця історія сталася внаслідок простого парі.

Левін говорив, що лише безцільно набирав команди на клавіатурі і не знав, що насправді відбувалося в цей момент. Справа Левіна розглядається і до цього дня. Рішення суду хакер очікує вже у себе на батьківщині. Володимир Левін не тільки хоче уникнути терміну, але і розраховує оселитися в Штатах, де йому, напевно, не складно буде знайти роботу.

Енциклопедія шахрайств та лохотронів – history.lohotron.in.ua

Ще з Енциклопедії:

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: :